Zmęczone oczy – jak sobie z nimi radzić? Kilka prostych rad

Zmęczone oczy – problem XXI wieku

Praca przy komputerze nie jest dobra dla naszych oczu. Wie to każda osoba która choć raz walczyła z efektem zmęczonych oczu. Ból, pieczenie, swędzenie to objawy które najczęściej dają o sobie znać. Bardzo często bagatelizujemy te objawy a z czasem stają się dla nas bardzo męczące. Da się tego wszystkiego uniknąć wystarczy tylko odpowiednio przygotować swoje stanowisko pracy oraz zadbać o pewne elementy. Jakie? O tym postaram się wam opowiedzieć. Zmęczone oczy to problem ale można go pokonać.

Miejsce pracy

Podstawą w walce z problemem zmęczonych oczu jest odpowiednie przygotowanie naszego miejsca pracy. Chodzi tu o ustawienie monitora oraz naszego fotela. Monitor powinien być ustawiony tak aby Twoja głowa lekko nad nim wystawała. Matryca monitora nie powinna być skierowana okna. Światło słoneczne które odbija się od monitora bardzo męczy wzrok. Warto także pamiętać że monitor nie powinien także stać na tle okna. Idealnym rozwiązaniem jest ustawienia monitora tak aby za nim była przestrzeń na która można spojrzeć. To pozwoli Ci zrobić proste ćwiczenia które odciążą oczy. Pamiętaj także o prawidłowej podstawie. Dobrze ustawiony fotel nie tylko dba o Twój kręgosłup ale także o oczy. Dobrze przygotowane stanowisko pracy to więcej niż połowa sukcesu. Zmęczone oczy to nie są żarty.

Przerwy w pracy

Pracują przy komputerze musisz pamiętać o regularnych przerwach. Każda godzinna spędzona przed monitorem powinna być oddzielona pięciominutową przerwą. W tym czasie dobrze jest się przejść oraz popatrzyć przez okno. Ciekawy rozwiązaniem jest także przemycie oczu zimną wodą w łazience. Wodę można zamienić na krople do oczu posiadający składniki przypominające naturalne łzy. W ten sposób zapewniamy im odpowiednie nawilżenie oraz pomagamy oczyścić ze wszystkich brudów. Takie krople do oczu nie jest to duży wydatek na pewno pomogą Ci w codziennej pracy.

Przejdź się

Dobrym pomysłem jest także powrót do domu na piechotę. Świeże powietrze i naturalne kolory to co pomaga oczom się zregenerować. Jednak nie jest to rozwiązanie idealne. Pogoda ma to do siebie że nie zawsze pozwala nam na takie atrakcje. Jeżeli za oknem straszy deszcz w domu możesz zafundować oczom zimny lub naturalny okład. Przygotuj mokre ściereczki i wsadź je na chwilę do zamrażarki. Pamiętaj ściereczki mają być zimne a nie lodowate. Tak przygotowany okład przyłóż na kilka minut do oczu. Dobrym pomysłem jest także przygotowanie sobie okładu z plasterków ogórka. Przygotuj sobie dwa plasterki średniej grubości i połóż na powieki. Nie tylko pomoże to regeneracji ale także pomoże Ci w pozbyciu się worków pod oczami. To bardzo powszechny problem z którym ciężko sobie poradzić.

Okłady

Dlaczego walka że zmęczeniem oczu jest taka ważna? Bowiem brak odpowiedniego podejścia może prowadzić do wielu poważnych schorzeń takich jak syndrom suchego oka. Jest to schorzenie które zostanie z Tobą na całe życie. Zmęczone oczy mogą także odpowiadać za bóle głowy czy barków. Wiele dolegliwości wynika właśnie z problemu zmęczenia oczu. Nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dlatego zadbaj o swoje oczy a dzięki temu poprawisz komfort i jakość swojego życia. Lepiej się zapobiegać niż leczyć i powinieneś o tym wiedzieć. Dlatego zakup krople do oczu, rób przerwy w pracy i od czasu do czasu wróć do domu na piechotę.