Zapach Coco Chanel Mademoiselle – idealny dla kobiet

Milion skojarzeń

Niektóre marki obiecują dużo doznań, elektryzują już samą nazwą, przywołując do głowy tysiące skojarzeń z tym co najlepsze i najwyższej jakości. Tak właśnie jest w przypadku marki Chanel. Ponadczasowa elegancja i styl, skryta w każdym produkcie sygnowanym nazwiskiem legendarnej Chanel. Zarówno ubrania i dodatki, jak również kosmetyki i perfumy Chanel, to prawdziwe dobra luksusowe, które dodają każdej kobiecie blasku i tak pożądanego efektu glamour.

Zapach Coco Chanel Mademoiselle

Niestety na ubrania i dodatki od Chanel mogą pozwolić sobie jedynie wybrane kobiety. Rzeczy te bowiem są bardzo drogie, a zatem zwykle niedostępne dla przeciętnych zjadaczy chleba. Co innego kosmetyki sygnowane nazwiskiem Chanel. Perfumy oraz kosmetyki do makijażu od Chanel oczywiście również nie są tanie, jednak zdecydowanie to już kwoty w zasięgu wielu kobiet. Jeżeli jakaś pani chciałaby poczuć się trochę bardziej luksusowo, powinna sprawić sobie jakiś zapach od Chanel. Świetnym przykładem będzie tutaj Coco Chanel Mademoiselle 100 ml. To jeden z kultowych już zapachów, uwielbiany przez kobiety na całym świecie, za niespotykaną świeżość oraz urokliwy aromat kwiatów. Jeżeli jakieś perfumy są w ścisłej czołówce najbardziej lubianych zapachów bez względu na szerokość geograficzną, to z pewnością są nimi właśnie Coco Chanel Mademoiselle. To również bardzo popularny zapach w polskich perfumeriach. Zwykle tester tego zapachu na perfumeryjnych półkach stoi pusty. Dlaczego? To proste. Wiele kobiet chce go przetestować i sprawdzić, jak aromat rozwija się na ich skórze. A bukiet ma niezwykle urzekający i bogaty.

Charakterystyka zapachu Coco Chanel Mademoiselle

Zapach Coco Chanel Mademoiselle należy do grupy zapachów kwiatowo-szyprowych. Można opisać go jako zapach lekki i świeży, jednak na pewno nie prosty. To kompozycja zapachowa naprawdę bardzo skomplikowana, zresztą jak wszystkie perfumy od Chanel. Dla marki pracują bowiem najlepsze „nosy” z branży, ludzie, którzy wytrenowali swój zmysł powonienia, mają niesamowitą inteligencję w łączeniu aromatów kwiatów, drzew, orientalnych przypraw oraz piżma. Dlatego właśnie każdy zapach od Chanel to prawdziwa uczta dla zmysłu powonienia. Zapachy urzekają od pierwszej chwili, zwykle na jednym flakonie się nie kończy. Kto raz rozpoczął swoją przygodę z perfumami Coco Chanel Mademoiselle, na pewno jej nie skończy.

Nuty zapachowe w zapachu

A zatem jakie nuty zapachowe wchodzą w skład zapachu Mademoiselle? Ja już wspominano wyżej, jest to zapach kwiatowo-szyprowy. Nutę głowy tworzy kompozycja bergamotki, kwiatu pomarańczy, owocu pomarańczy oraz mandarynki. A zatem na początku kompozycja zachwyca świeżością i lekko owocową nutą. Następne aromaty splatające się w tych perfumach to fasola Tonki, wanilia, białe piżmo, paczuli oraz wetiweria. Nutę serca tego zapachu tworzy zaś róża, mimoza, jaśmin oraz ylang-ylang. A zatem na samym końcu zapach jest najbardziej kwiatowy, niezwykle urokliwy, nie da się tego inaczej określić – bardzo elegancki. Te perfumy pachną czymś niezwykle drogim i szlachetnym. Warto nosić je na swojej skórze, aby od czasu do czasu poczuć się jak milion dolarów po prostu w zwykły dzień. Z takim zapachem jak ten to naprawdę możliwe. Warto zamówić sobie tester i sprawdzić, jak zapach rozwija się na naszej skórze. Na każdej kobiecie pachnie on troszkę inaczej, zawsze jednak pięknie.