Przedsiębiorstwo domowe czyli hobby jako praca

Przedsiębiorstwo domowe – sposób na dodatkowy zysk

Przedsiębiorstwo domowe to całkiem nowy sposób dążenia do niezależności finansowej. Wiele osób zaczyna robić i sprzedawać produkty lub usługi wytwarzane w zaciszu domowym. Dla wielu jest to na początku hobby które z czasem może stać się bardzo lukratywne. Tym bardziej że w dzisiejszych czasach z pomocą przychodzi nam internet.

Nie daj się zwariować

Na początku domowe zajęcie które może przynieść dodatkowy zysk traktujesz jak hobby. Bardzo ważne jest aby tak pozostało. Kiedy jednak dojdziesz do momentu w który w pracy będziesz myślał że po pracy znów musisz „pracować” wtedy cały czar pryśnie. Przedsiębiorstwo domowe powinno sprawiać Ci przyjemność a nie generować problemy. Pamiętaj o tym.

Czas to pieniądz

Musisz stać się mistrze w zarządzaniu czasem. Bardzo ważne jest także oddzielenie hobby od obowiązków zawodowych. Bez tej znaczącej granicy zaczniesz w końcu coś zaniedbywać a to doprowadzi do stresujących i przykrych sytuacji. Dlatego zawsze miej na uwadze co i kiedy należy robić.

Internet Ci pomoże

Sprzedaż produktów lub usług które wykonujesz w domu jest o wiele łatwiejsza dzięki internetowi. Niestety aby zaistnieć w sieci konieczne są pewne inwestycje. Chodzi tu głównie o stronę internetową na której można zamieścić informacje na temat oferty. Koszty stworzenia strony internetowej zaczyna się od 300 zł.

Pamiętaj o promocji

Jeżeli Twoje przedsiębiorstwo domowe  zaczyna przynosić zysk pamiętaj aby część pozyskanych środków włożyć w promocje. W ten sposób z każdym kolejnym miesiącem będziesz zwiększać zasięg swojego działania. Być może będzie trzeba także pomyśleć o działalności gospodarczej.

Zaopatrzenie tylko u producentów

Jeżeli Twoje produkty wymagają materiałów wysokiej jakości spróbuj je zdobyć w hurtowni lub bezpośrednio u producenta. Koszt pozyskania niezbędnych surowców będzie o wiele niższy niż w przypadku zakupu u pośredników. Ta zasada dotyczy w zasadzie każdego biznesu prowadzonego w domu.

Pomagaj większym od siebie

Kiedy działasz jako freelancer bardzo często możesz nawiązać współprace z dużymi firmami które bardzo często potrzebują odrobiny świeżości aby odświeżyć swoją firmę. Takie zlecenie może być pierwszym krokiem do niezależności i własnego biznesu pełną gębą.

Bez pochopnych decyzji

Jeżeli Twoje domowe hobby staję się poważne to najwyższy czas pomyśleć o przejściu na swoje. Jest to bardzo trudna decyzja która powinna opierać się na wielu małych filarach. Odpowiednie zabezpieczenie finansowe, kontakty które pozwolą Ci pozyskać nowych klientów. To tylko proste przykłady ale jest tego o wiele więcej. Dlatego dobrze to wszystko przemyśl aby nie porwać się z motyką na słońce.

Nie myśl tylko o pieniądzach

Mimo tego że hobby staje się Twoją pracą nie możesz pozwolić aby definiowały je pieniądze. Jeżeli to zacznie być Twój główny cel to prędzej czy później zakończysz swoje działania w taki sposób że zostaniesz z niczym. Pasja jest ogromnie ważna dlatego nie poddawaj się kiedy na drodze pojawią się pierwsze problemy.

Szukaj kontaktów

Staraj się szukać partnerów biznesowych którzy ułatwią Ci pracę. Pamiętaj nie jest sam w internecie jest mnóstwo osób które tak jak Ty chciały stać się niezależne. Jeżeli jesteś gotowy otworzyć na nowe kontakty możesz szybko przekształcić się w prężnie rozwijający się biznes. Dlatego daj sobie szansę.

Podsumowanie

Wiele osób jest gotowe zapłacić za produkt lub usługę osobie która wykonuje to w domu. Po pierwsze dlatego że klient wie że wszystko to powstaje z pasji po drugie zdaje sobie sprawę z jakości dostarczonego produktu/usługi. W dzisiejszych czasach kiedy ilość przestała mieć znaczenie a zaczęła się liczyć jakość domowy biznes ma jeszcze większy sens.